Tajemnica czyli Trójca Święta

Wielu ludzi bardzo broni swej prywatności, chce zachować pewne rzeczy wyłącznie dla siebie, czasem tylko podzielić się nimi z najbliższymi, przyjaciółmi. Nie ujawniają swoich poufnych danych, zamiarów, marzeń, pragnień. To dziwne i często niezrozumiałe, że ci sami ludzie, najczęściej anonimowo, uzewnętrzniają na forach internetowych. Jawnie mówią o sobie, swym wnętrzu, ale wyłącznie w sieci. W bezpośredniej relacji z bliźnim pozostają nadal zamknięci.

Trójjedyny Bóg też ma swoje tajemnice. Objawiał je jednak od samego początku. „O kształtach Boga ani mówić, ani opowiadać nie można, ani ich widzieć oczyma ciała” (św. Teofil Antiocheński). „Nawet jeśli kto poprawnie wyznaje wiarę w Ojca i Syna, i Ducha Świętego, a nie żyje poprawnie, to nie zasłuży tą wiarą na zbawienie. Kiedy więc czytasz w Ewangelii: «To jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga», nie łudź się, że słowa te wystarczą do zbawienia. Trzeba wykazać się nieskazitelnym życiem i postępowaniem” (św. Jan Chryzostom).

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”

Program duszpasterski 2015 Kościoła w Polsce

Źródło: Biblioteka Kaznodziejska
Zapraszamy na niedzielną eucharystię sprawowaną jak zwykle o godzinie 10:30 w kościele Świętego Antoniego na Beyoğlu, a po niej na krótki moment agapy. Parafian zachęcamy do ubogacenia stołu agapy, aby goście odwiedzający nasz kościół, mogli poczuć się w nim jak w domu.
Najświętszej Trójcy (Rok B): I czytanie: Pwt 4,32-34.39-40; Psalm: 33; II czytanie: Rz 8,14-17
Ewangelia: Mt 28,16-20