Pożądany skarb—17 Niedziela Zwykła

Przypowieść o skarbie ukrytym w roli, to nowe rozważanie na niedzielny poranek. Jak namówić współczesnego odbiorcę do radykalnego naśladowania Chrystusa? Czy Królestwo Boże nadal pozostaje skarbem dla XXI wieku? Sprzedać, co się ma, aby kupić kawałek „podłej” ziemi lub z dawna poszukiwaną perłę.

Przykładem takiego szaleństwa może być król Salomon. Mógł prosić Boga o wszystko, czego zapragnąłby młody człowiek w jego sytuacji: o długie życie, o zwycięstwa lub o bogactwa. Salomon jednak poważnie podszedł do swych królewskich zadań i dlatego poprosił o mądrość. Dojrzałość króla spodobała się Bogu i spełnił jego prośbę.
Chrystusowa przypowieść o skarbie i perle nawiązują do Salomonowej modlitwy o mądrość, bo każdy, kto pragnie być uczniem Królestwa Niebieskiego, musi mieć w sobie coś z poszukiwacza skarbów: cel, determinację i całkowite oddanie się sprawie.

Biblioteka Kaznodziejska
„Wierzę w Syna Bożego”
Program duszpasterski Kościoła w Polsce

Zapraszamy na niedzielną eucharystię sprawowaną jak zwykle o godzinie 10:30 w kościele Świętego Antoniego na Beyoğlu, a po niej na krótki moment agapy. Parafian zachęcamy do ubogacenia stołu agapy, aby goście odwiedzający nasz kościół, mogli poczuć się w nim jak w domu.

17 Niedziela Zwykła (Rok A): I czytanie: 1 Krl 3,5.7-12; Psalm: 119; II czytanie: Rz 8,28-30
Ewangelia: Mt 13,44-52