Idźcie i głoście—Niedziela Misyjna (29 zwykła)

Z ewangelią wśród narodów, to tytuł papieskiego orędzia na dzisiejszą niedzielę. 40% krajów na świecie to są wciąż terytoria misyjne. Niedziela Misyjna jest to taki dzień w roku, kiedy każdy z nas może pomóc misyjnym parafiom we wszystkich częściach świata, niosąc Chrystusową Ewangelię nadziei i miłości. Warto budować Kościół, aby każdy zagubiony, poszukujący, ubogi i potrzebujący człowiek mógł doświadczyć Bożej miłości, czytamy na stronie papieskich dzieł misyjnych w Polsce. A siostra Anafrida z Tanzanii dodaje: “tego dnia podzielmy się z biedniejszym, nie nadmiarem czy tym, co mi zbywa, lecz tym, co mam, czego też potrzebuję.”

Dzisiaj wspólna eucharystia dla wszystkich grup językowych. Msza święta w górnym kościele o godzinie 10:00. Przygotujmy się dobrze na ten dzień. Liturgicznie i dobroczynnie.

Przez cały miesiąc październik odmawiamy przed mszą świętą różaniec, a po eucharystii zapraszamy na spotkanie agapy. Parafian zachęcamy do ubogacenia stołu agapy, aby goście odwiedzający nasz kościół, mogli poczuć się w nim jak w domu.

29 Niedziela Zwykła (Rok A): I czytanie: Iz 45,1.4-6; Psalm: 96; II czytanie: 1 Tes 1,1-5b;
Ewangelia: Mt 22,15-21