Świąt nadszedł już czas…

„Gdy jednak nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego z niewiasty, zrodzonego pod Prawem, aby wykupił tych, którzy podlegali Prawu, abyśmy mogli otrzymać przybrane synostwo.” (Gal 4:4-5)

 

Dziś jest ten dzień, w którym Zbawiciel przyszedł na ziemię. Dziś życie narodziło się dla nas. Dziś światłość niezwykła rozbłysła nad światem. Cóż za radość, Siostry i Bracia, zstępuje do naszych serc? Czyż może być w nim miejsce jeszcze na smutek?

 

Dziś Panna porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła w pieluszki i położyła w żłobie (Łk 2:4). To cud nad cudami, który Betlejem ogłasza światu. To orędzie Wszechmogącego, które jest przeznaczone dla każdego człowieka, w każdym miejscu i w każdym czasie.
To orędzie miłości i pokoju. Miłości, bo Bóg stał się jednym z nas, we wszystkim podobnym do nas, za wyjątkiem grzechu (Hbr 4:15). Pokoju, bo niebo i ziemia stają się sobie bliscy. Bo Bóg jedna się z człowiekiem, a człowiek na nowo wraca do swojego Stwórcy.
To orędzie przeżywane w noc wigilijną łączy wszystkich ludzi, nawet tych, którzy pozostają oddaleni od siebie o setki kilometrów. W tę właśnie noc jesteśmy z wami, a wy z nami.
I tym orędziem dostojnie rozbrzmiewającym również i z kościoła świętego Antoniego w Stambule dzielimy się z wami i zapewniamy o modlitwie. Wszystkim parafianom, gościom, przyjaciołom, dobrodziejom i sympatykom naszego kościoła składamy najlepsze życzenia i wielu łask Bożych. A z myślą o zbliżającym się nowym roku życzymy pomyślności i wszelkiego Błogosławieństwa.
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku 2014
Rada Parafialna

 

 

 Posłowie od proboszcza

Boże Narodzenie to szczególny czas. To czas kiedy ubieramy choinki i budujemy żłóbki. To czas kiedy przedstawiamy jasełka. To czas kiedy sklepy stroją się wytwornie i do odwiedzin zachęcają rabatami. Czas kiedy dzieci pod choinką szukają prezentów, a rodzice niezauważalnie piętrzą debety. Czas kiedy śpiewamy kolędy i łamiemy się opłatkiem. Czas kiedy sprzątamy mieszkania i odnajdujemy dawno zagubione rzeczy. Jest to też czas kiedy łatwiej o zdenerwowanie i przykre słowo, bo tak chciałoby się zapiąć wszystko na ostatni guzik, a tu z niczym się nie zdąża. Jest to czas, kiedy częściej zaglądamy do kościoła. Czas kiedy się odwiedzamy i składamy życzenia. Czas kiedy wszystko sobie wybaczamy i zaczynamy z nową nadzieją, kiedy postanawiamy być lepsi. Czas kiedy możemy więcej dać siebie i do poświęceń jesteśmy sposobniejsi. Jest to czas łakoci, sztucznych ogni, sanek, bałwanów i śnieżek. Czas kiedy myślimy o nartach i jak spędzić sylwestra. Jest to tak piękny czas, że o tym Pierwszym i Najważniejszym, już żeśmy zapomnieli.

Boże Narodzenie!

Dostojny Chrześcijaninie, pozwól Bogu narodzić się w twym sercu… nie zwlekaj z zaproszeniem.

ojciec Michał